Budynek jednorodzinny o powierzchni 350 m2

Kompleksowy montaż kotłowni opartej na  automatycznym kotle pelletowym najwyższej 5 klasy firmy SAS typ BIO SOLID. Kocioł posiada najnowszej generacji  samoczyszczący palnik . Wyposażony jest w automatyczny sposób zapalania z czujnikiem ognia , a procesem spalania steruje mikroprocesor z algorytmem PID , dzięki czemu ilość paliwa i ilość powietrza dobierane są automatycznie w funkcji aktualnego zapotrzebowania na ciepło . Kocioł w standardzie ma bardzo rozbudowany  najnowszej generacji sterownik z  dużym dotykowym i kolorowym wyświetlaczem W standardzie ma sterowanie obiegami grzewczymi w tym z mieszaczem, a także moduł kontroli przez internet z aplikacją na smartfona .Ma też wiele innych przydatnych rozwiązań jak ruchomy ruszt, palenisko ze stali nierdzewnej, czujnik otwarcia klapy oraz wiele innych . Grube blachy ze stali kotłowej , doskonała izolacja i świetny design dopełniają reszty .

I jest przy tym niezwykle solidnie wykonany jak na SOLIDA przystało !

Kocioł w zakresie wytwarzania ciepłej wody współpracuje z powietrzną pompą ciepła . Pompa ciepła samodzielnie i w pełni automatycznie przygotowuje wodę od kwietnia do września czyli poza sezonem grzewczym   bez włączania się kotła , co  wydłuży znacznie  jego żywotność  .W okresie zimowym , kiedy pompa ciepła nie podgrzewa ciepłej wody ze względu na niskie temperatury powietrza tę funkcję całkowicie przejmuje kocioł pelltowy , wykorzystując do tego zabudowany w pompie ciepła zbiornik wody . W ten sposób wyeliminowaliśmy tradycyjny podgrzewacz pojemnościowy . Różnica w cenie jest niewielka , a Właściciel zyskał alternatywne żródło przygotowania cwu w okresie poza sezonem grzewczym o koszcie miesięcznym wynoszącym ok 40 zł !

Dla możliwości podłączenia w przyszłości całkowicie automatycznej pompy ciepła powietrze/woda która przejmie funkcje ogrzewania budynku do ok -15st. ważnym elementem całego układu jest połączenie z nowoczesnym zbiornikiem buforującym wyposażonym w wymiennik ze stali nierdzewnej o dużej powierzchni dla podgrzewania wody użytkowej w sposób przepływowy ( urządzenie 3w1) . Mając na celu oszczędności i eliminację strat energii, zasobnik buforujący jest w specjalnej izolacji termicznej. Dzięki temu nagrzany przez urządzenia grzewcze  zład wodny zachowuje energię cieplną.

To innymi słowy ,,bank ciepła,, do którego podłączamy wszystkie urządzenia grzewcze. Mogą to być kocioł kondensacyjny, kocioł olejowy, kocioł elektryczny, kocioł na paliwa stałe, pompy ciepła, kolektory słoneczne/fotowoltaika, kominek z płaszczem wodnym oraz inne które mogą być wpięte w przyszłości, bez potrzeby przerabiania kotłowni.

Rozwiązanie takie ma na celu obniżenie zużycia energii i zapewnia optymalne ogrzewanie pomieszczeń.

Istotą tego systemu jest przekazywanie ciepła z kotła pelletowego do zbiornika buforowego, a nie bezpośrednio na budynek, co też zwiększa sprawność całego układu instalacji .

Wykonaliśmy również wcześniej kompleksowo:

– Etap 1wszy podejścia instalacji wodno-kanalizacyjnej .

– Etap 1wszy cd.rozłożenia ogrzewania podłogowego z przygotowaniem dla niezależnego sterowania każdym pomieszczeniem

– Etap 1wszy instalacji odkurzacza centralnego

 

bio solid

eco design 375x375 www5klasa 375x375 www

Znalezione obrazy dla zapytania pompa eco heat pro

Znalezione obrazy dla zapytania pompa eco heat pro