INSTALACJE C.O i WOD-KAN. WEWNĘTRZNE TO KRWIOOBIEG TWOJEGO SYSTEMU GRZEWCZEGO

Instalacje wodno-kanalizacyjne i instalacje centralnego ogrzewania  to niezbędny element każdego budynku. Zajmujemy się  kompleksowo  wykonawstwem w tym zakresie .

Współpracujemy z producentami systemów  oferującymi najnowocześniejsze materiały i rozwiązania  instalacji wody użytkowej , kanalizacji  i centralnego ogrzewania , dzięki czemu gwarantujemy niezawodność naszych realizacji.

Wentylacje mechaniczne – rekuperacja . 

Rekuperator to urządzenie, które pozwala zmniejszyć straty ciepła wynikające z wentylacji pomieszczeń. Zasada działania rekuperatora jest taka, że ogrzewa on świeże powietrze napływające do domu ciepłem powietrza wywiewanego z domu. Inaczej mówiąc – rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji.

Rekuperator to urządzenie umożliwiające ogrzewanie świeżego powietrza napływającego do pomieszczeń ciepłem powietrza wywiewanego. Dzięki rekuperatorowi następuje odzysk ciepła z wentylacji. Sprawność odzysku ciepła najlepszych urządzeń przekracza 90%.

 

rekuperacja - Iglotech

Zasada działania rekuperatora

  • Proces wprowadzania świeżego powietrza

Świeże powietrze jest pobierane za pomocą czerpni, która znajduje się na zewnątrz budynku. Następnie przy użyciu kanałów wentylacyjnych jest transportowane do centrali wentylacyjnej. Skąd trafia do wymiennika ciepła, ale najpierw powietrze to przechodzi przez filtr. Dzięki wymiennikowi ciepła w zimie powietrze jest podgrzewane a w lecie chłodzone. Centrala wentylacyjna posiada wbudowany wentylator, dzięki któremu odbywa się przepływ powietrza do zaizolowanych termicznie kanałów. Kanały te rozprowadzają powietrze po całym budynku.

  • Proces odprowadzania zużytego, zanieczyszczonego powietrza z wnętrza

Zużyte, zanieczyszczone powietrze jest wyciągane z pomieszczenia za pośrednictwem kratek wywiewnych, a następnie kanałami wywiewnymi kierowane jest do centrali. W centrali przy użyciu wentylatora wyciągowego odbywa się transport powietrza przez filtr do rekuperatora. W wymienniku następuje proces „odebrania” z zużytego powietrza ciepła lub zimna. Po przepłynięciu przez kanały powietrze kierowane jest do wyrzutni powietrza, przez którą jest wyrzucane na zewnątrz budynku.

Odkurzacze centralne

Instalacje centralnego odkurzania to sieć  klejonych rur i kształtek z tworzywa umieszczonych w ścianach budynku, przez które śmieci odprowadzane są do centralnej jednostki zaopatrzonej w silnik elektryczny wprost „wysysający” kurz z budynku . Jednostaka może być umieszczona poza strefą zamieszkania np w piwnicy, garażu lub innym pomieszczeniu gospodarczym , przez co jej obsługa jest wygodna a praca niesłyszalna .

W jednostce centralnej  następuje  separacja śmieci , części grubsze i cięższe gromadzone są w przeznaczonym do tego koszu , a części najdrobniejsze w tym roztocza wyrzucane są na zewnątrz .

Wąż z końcówkami roboczymi podłącza się do jednego z gniazd zlokalizowanych w budynku, a odkurzacz uruchamia się wyłącznikiem w uchwycie . Proste i wygodne , a przy tym ciche i zabójczo skuteczne !

    • Odkurzanie centralne to wygoda i brak konieczności noszenia ciężkiego zwykłego odkurzacza z ciągle przeszkadzającym kablem .
    • Jest to wydajne rozwiązanie zapewniające dokładniejsze odkurzanie bo usuwa z budynku najdrobniesze śmieci
  • Sprzątanie z użyciem centralnego odkurzacza jest szybsze, a hałas – nie ma hałasu !.

 

Sprawdź nas – wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń, a my przedstawimy Ci ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.